Ratusz

 • . Opublikowano w Zdjęcia Paczkowa

Ratusz z połowy XVI wieku, wielokrotnie przebudowywany, dlatego oryginalny renesansowy charakter zachowała do dziś jedynie wieża ratuszowa.

Muzeum Gazownictwa

 • . Opublikowano w Zdjęcia Paczkowa

Jest jednym z głównych symboli turystycznych Paczkowa - co roku odwiedza je około 10 tysięcy osób. Ekspozycja Muzeum Gazownictwa jest jedną z największych tego typu w Europie - składa się na nią ponad 3000 eksponatów, które prezentowane są w salach wystawowych i ekspozycjach plenerowych o łącznej powierzchni ponad 1000 m2.

Kościół pod wezwaniem Św. Jana Ewangelisty

 • . Opublikowano w Zdjęcia Paczkowa

Monumentalny kościół górujący ponad miastem potężną wieżą i charakterystycznym wykończeniem dachu w formie „jaskółczych ogonów“. Ta potężna budowla uchodzi za najsłynniejszy kościół warowny w Europie Środkowej, przykład gotyckiej architektury sakralnej.

Mury obronne

 • . Opublikowano w Zdjęcia Paczkowa

Doskonale zachowane średniowieczne mury obronne, wysokie na 7 metrów, otaczają miasto regularnym owalem o długości 1,2 km. To właśnie dzięki murom Paczków zwany jest „Polskim Carcassonne“.

Panoramy

 • . Opublikowano w Zdjęcia Paczkowa

Charakterystyczne wieże kościołów, ratusza i wieże murów obronnych górują ponad miastem tonącym w oceanie zieleni.

O nas

Jesteśmy biurem podróży, które chętnie przedstawi Wam urokliwe miasto Paczków, zwane Polskim Carccassone. Pozna z "turystyczną skarbnicą" Dolnego Śląska - Kotliną Kłodzką, a także z przygranicznymi Czechami.

Skontaktuj się z nami

Będzie nam miło porozmawiać z Tobą na każdy temat. Zapraszamy do kontaktu:

Rynek 1 (obok wieży ratuszowej)
48-370 Paczków
tel.: +48 77 546 62 72
tel.: +48 
530 652 578

Chcesz napisać do nas? Śmiało, skorzystaj z formularza kontaktowego.